Küçükçekmece Egzoz Tamircisi
Küçükçekmece Egzoz Tamircisi

Küçükçekmece Egzoz Tamircisi

 

 

 

 

 

 

KÜÇÜKÇEKMECE OTO PARTİKÜL TEMİZLİĞİ

 

Egzoz sisteminde bulunan ve egzoz kurumlarını temizleyen filtreye, partikül filtresi denir. Yanma işleminden sonra oluşan ve egzoz içerisinde bulunan kurumlar, sağlık açısından doğaya salınmaması için filtrelenmesi gerekmektedir. Bu durumda aracın partikül filtresi temizlenmesi gerekir. ...

 

 

ERG NEDİR

 

EGR, kara taşıtlarında kullanılan elektropnömatik bir valftir. Araçlarda motor bölmesinde bulunur. ... EGR sistemi, dışarıdan motora giren havanın az miktarda yanmış egzoz gazı ile karışmasını sağlar. Bu sayede motorun yanma odasında fazla oksijen ve yanma sıcaklığı azalmış olur.

 

 

KATALİZÖR  NEDİR?

 

Katalizörün kimyasal terimi aynen şu şekilde; “kendisi değişmeksizin, kimyasal bir tepkimeyi sağlayan ya da tepkimenin hızının değişmesine yol açan madde.”

 

Yanma işleminin sonucunda oluşan kirli gazı devlet kanunları çerçevesinde minimize etmemiz gerekli. Bu işlemi aracımızın nadide parçası katalitik konvektörler ile gerçekleştiriyoruz. Katalizör de bu parçanın iç kısmında bulunan kimyasalların genel ismidir. Rodyum, Platin ve Palladyumdan oluşmaktadır. Bu üçlü karışımın oluşturmuş olduğu genel tepkimenin adı da katalizör olarak geçer. Fakat o kadar genellemiştir ki halk arasında parçanın tamamı katalizör olarak adlandırılmıştır. Dilerseniz hemen daha detaylı inceleyelim ve katalizörün motorlarda tam olarak ne işe yaradığına değinelim.

 

 

ADBLUE NEDİR?

 

Dizel egzoz sıvısı, bir dizel motorun yarattığı hava kirliliği miktarını azaltmak için kullanılan bir sıvıdır. Spesifik olarak, DEF,% 32.5 üre ve% 67.5 deiyonize su ile yapılan sulu bir üre çözeltisidir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014